Zabiegi Cennik

WYSZUKIWARKA ZABIEGÓW

Wybierz przynajmniej jedną kategorię,
a następnie kliknij szukaj

Wyszukaj po słowie kluczowym

Kupon na pierwszy zabieg:

20zł

Odbierz kupon

Zabiegi
na twarz
Zabiegi
na ciało
Masaże i spa Rytuały Japońskie Dla mężczyzn Kwasy Trwała
depilacja
Pielęgnacja dłoni i stóp Fizjoterapia Trychologia Fryzjerstwo Medycyna
estetyczna
Pakiety
zabiegowe
Zabiegi na twarz Zabiegi na ciało Masaże & SPA Rytuały japońskie Zabiegi dla mężczyzn Kwasy Trwała depilacja Pielęgnacja dłoni i stóp Fizjoterapia Trychologia Fryzjerstwo Medycyna estetyczna

Botox (toksyna botulinowa)

W medycynie estetycznej botoks podawany jest w celu wygładzenia zmarszczek mimicznych. Stosuje się go w bardzo małych, ściśle dobranych dla danego pacjenta dawkach, które działają tylko w miejscu podania. Mechanizm działania polega na blokowaniu połączeń nerwowo-mięśniowych w tkankach, przez co uzyskujemy rozluźnienie mięśni mimicznych i wygładzenie skóry.

Wskazania:

Botoks przeznaczony jest dla osób, które chcą pozbyć się zmarszczek głównie w górnej części twarzy, czyli zmarszczek mimicznych. Są to zmarszczki, które występują często już u bardzo młodych osób, ponieważ związane są z żywą mimiką twarzy. Kiedy marszczymy brwi, śmiejemy się następuje skurcz mięśni twarzy i powstają fałdy skórne tworzące dynamiczne zmarszczki i linie. Z czasem te linie pogłębiają się i pozostają na stałe. W przypadku zmarszczek bardzo głębokich i mocno utrwalonych może zaistnieć konieczność uzupełnienia zabiegu przez wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym.

Toksyna botulinowa jest szeroko stosowana w usuwaniu zmarszczek:

 • między brwiami (zmarszczki “lwie”, okolica gładzizny czoła)
 • poprzecznych czoła
 • wokół oczu („kurze łapki”)
 • innych: powieki dolnej, wokół ust, na brodzie

Przeciwwskazania :

 • choroby z zaburzeniem przewodnictwa nerwowo-mieśniowego ( miastenia)
 • stosowanie leków powodujacycg rozluźnienie mięśni
 • uczulenie na albuminę ludzką
 • miejscowe infekcje skóry
 • ciąża i okres karmienia piersią
 • zaburzenia krzepnięcia

Przebieg zabiegu

Toksyna botulinowa jest wstrzykiwana przy użyciu jednorazowej strzykawki zaopatrzonej w bardzo cienką igłę. Małą ilość preparatu precyzyjnie wstrzykuje się w kilka miejsc na twarzy. Zabieg trwa krótko. W zależności od liczby leczonych obszarów (punkty iniekcji) zajmuje to około 15-20 minut. Ból związany ze wstrzykiwaniem jest minimalny, może towarzyszyć dyskomfort w momencie podania. Zabieg nie wymaga znieczulenia miejscowego.

Efekty:

Zmarszczki całkowicie lub częściowo likwidują się, wyraz twarzy staje się łagodniejszy, wygląda naturalnie, ogólna mimika zostaje zachowana. Dawka stosowana w celach estetycznych jest całkowicie bezpieczna i dobierana indywidualnie w zależności od potrzeb.

Toksyna botulinowa zaczyna działać już po 2 -3 dniach od momentu wstrzyknięcia. Natomiast pełny efekt terapeutyczny jest widoczny dopiero po 7-10 dniach. Efekt po zabiegu utrzymuje się średnio 3-6 miesięcy. Zależy to od indywidualnych cech organizmu. Po tym okresie mimika twarzy stopniowo powraca. Powtórzenie zabiegu zalecane jest nie wcześniej jak po 3 miesiącach.

Ryzyko wystąpienia działań niepożądanych zależy od mięśnia, do którego podaje się preparat i powinno być szczegółowo omówione z lekarzem przed wykonaniem zabiegu.

Postępowanie po zabiegu

 • unikać masażu w miejscach wstrzyknięć
 • w ciągu 4 godz. po zabiegu nie pochylać głowy do dołu (np. przy zawiązywaniu butów) i nie kłaść się
 • przez okres kilku dni po zabiegu nie wykonywać intensywnych ćwiczeń fizycznych

Czy botulina jest tylko dla kobiet?

Botoks jest skuteczny u mężczyzn jak i u kobiet. W praktyce mężczyźni coraz częściej decydują się na leczenie, by wyglądać młodziej. Szczególnie zmarszczka pionowa na czole ( lwia bruzda) daje zmęczony i zmartwiony wyraz twarzy. Dlatego wielu biznesmenów i negocjatorów decyduje się na ten zabieg, który daje im świeżość wyglądu i zwiększa przystępność np w negocjacjach.

Powtarzanie zabiegów

Zabiegi można powtarzać co 6 – 8 miesięcy nie częściej niż co 3 miesiące. Jest to jeden z tych zabiegów, do których pacjenci wracają z ochotą, ponieważ daje bardzo szybkie i długotrwałe efekty, które wszyscy wokół zauważają.

Przed i po • Cena: Od 500 - szczegółowy cennik na dole strony